Бесплатна филмска проекција за „загревање“ за 13. „МакеДокс“


Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ вечер организира „дружење за загревање“ за тринаесеттиот „МакеДокс“ во дворот на Музејот на современата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Почнува 13. МакеДокс, отворањето вечер во Куршумли-ан со два филма и настап на Баклава Филип Здравески 18.08.2022 / 14:19 Култура Магичниот простор на ...
| | веќе видена | слични

Почнува „Македокс“ Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“ во своето 13-то издание почнува вечерва и ќе трае до 25 август во Скопје. Фестивалот се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тринаесетото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ кое започнува денеска и ќе трае до 25 август, ќе се одржи на четири локации во ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и пет филмови ќе се прикажат во четирите натпреварувачки програми на 13. издание на фестивалот на креативен документарен филм Македокс во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што најавија синоќа, по 10 часот утрово, возачите од приватните превозници „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ започнаа да ги тргаат автобусите од големите ...
сите 391 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 199 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 370 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесплатна филмска проекција за „загревање“ за 13. „МакеДокс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: