МакеКоПроДокс форум и годинава дел од МакеДокс


Вечерва доделување на наградите на 13. фестивал за документарни филмови МакеДокс Филип Здравески 24.08.2022 / 15:20 Култура Доделувањето на наградите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четвртото издание на МакеКоПроДокс форумот на 13. „МакеДокс“ на 22 август почна со затворена сесија на Балканската мрежа, а веднаш потоа почнаа јавните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пладневно матине, на кое официјално беше отворена изложбата „Спојка“ на Доријан Миловановиќ, вчера се случи на почетокот на четвртиот ден на 13. „МакеДокс“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На третиот ден на 13. „ МакеДокс “ се одржа мастерклас на почесната гостинка Хелена Тшештикова, една од најпознатите документаристки од Чешка. Мастеркласот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МакеКоПроДокс форум и годинава дел од МакеДокс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: