Рецесија во еврозоната силно ќе ги погоди валутите на источноевропските земји

Валутите на источноевропските земји, веќе погодени од војната во блиската Украина, се на пат да добијат уште еден удар од претстојната рецесија во еврозоната, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Руската економија забележа пад во вториот квартал – првите цели три месеци од инвазијата на земјата на Украина – и економистите се ...
| | веќе видена | слични

Инвазијата на Украина го принуди најголемиот дел од Европската унија да се соочи со опасностите од зависноста од рускиот гас. Но, откажувањето од овој извор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 5 минути Германија мора да ја намали употребата на гас за една петтина за да избегне осакатувачки недостиг оваа зима, рече нејзиниот врвен ...
| | веќе видена | слични

Комитетот за монетарна политика на турската Централна банка на 18 август ќе одлучи дали ќе ја промени главната каматна стапка, јави турската државна телевизија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Христијан Мицкоски молчи, јавноста очекува одговори за неговата улога во сомнителниот тендер од 136 милиони евра наменети за пречистителната станица во ...
сите 404 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ввчера изјави за француската телевизија дека е „шокиран“ поради тоа што Израел не им испратил оружје за да ѝ помогне ...
сите 329 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 248 | | | веќе видена

Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и ...
сите 325 | | | веќе видена

Запрашан за односите со ВМРО-ДПМНЕ, в.д. претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во емисијата „Патот Кон“ рече дека Алијанцата со текот на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецесија во еврозоната силно ќе ги погоди валутите на источноевропските земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: