Поскапиот гас ќе ги „удри“ по џеб Германците

2 копии

Од септември почнува новото поскапување на струјата во Србија, за повеќе од 11 отсто. Во Хрватска од октомври се очекува второ поскапување годинава за 30 ...
| | веќе видена | слични

Американскиот извозник на течен природен гас (LNG) Freeport LNG изјави дека нема целосно да го обнови производството во оштетената фабрика за втечнување гас до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германските складишта за природен гас сега се полни повеќе од 80 отсто, што укажува на постојан напредок и покрај драстичното намалување на испораките од ...
| | веќе видена | слични

Станува сѐ поизвесно дека поради отежнатото снабдување со енергенти наредниве месеци во Европа, сериозно ќе бидат погодени домаќинствата, но и индустриските ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на резервите на природен гас е клучен фокус на германската влада откако Русија ја нападна Украина, за да и помогне на земјата да избегне прекини ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германските складишта за природен гас сега се пополнети над 80 отсто. Тоа укажува на стабилен напредок и покрај драстично намалената испорака од Русија во ...
| | веќе видена | слични

Белгискиот премиер Александар Де Кро вчера објави песимистичка прогноза за Европа. „Следните пет до десет зими ќе бидат тешки“, рече Де Кро, според Business ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 313 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 161 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 274 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи му одговори на Фејсбук на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Хрсистијан Мицкоски. „Нема потреба од разговор во 4 очи, зад ...
сите 285 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапиот гас ќе ги „удри“ по џеб Германците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: