Porsche се соочува со сериозни проблеми во производството пред планираното IPO


Васко Ковачевски, генералниот директор на АД ЕСМ, во утринската емисија на Тв Сител рече дека со мерките на штедење на Владата кои стапуваат на сила од 1 ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Утре се очекува да биде донесена нова одлука за кризна состојба во делот на енергетиката која ќе важи од 1 септември. Според најавите на надлежните, нема да ...
| | веќе видена | слични

Станува сѐ поизвесно дека поради отежнатото снабдување со енергенти наредниве месеци во Европа, сериозно ќе бидат погодени домаќинствата, но и индустриските ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од една година од најавената инвестиција, бугарски techtrends.bg прашува што се случи со фабриката за електрични автомобили на германскиот стартап ...
| | веќе видена | слични

Владата в четврток се очекува да прогласи нова кризна состојба за електричната и топлинската енергија што треба да стапи на сила од 1 септември , пренесува ...
| | веќе видена | слични

Од септември почнува новото поскапување на струјата во Србија, за повеќе од 11 отсто. Во Хрватска од октомври се очекува второ поскапување годинава за 30 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 488 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Porsche се соочува со сериозни проблеми во производството пред планираното IPO

Од:
До кого (е-маил):
Порака: