Одличен старт на Арсенал во Премиер лигата, „топчиите“ го совладаа Кристал палас

Фудбалерите на Арсенал имаа одличен старт на првиот натпревар од новата сезона во Премиер лигата , откако како гости го победија Кристал палас со конечен ...
| | веќе видена | слични

Вест Хем понуди 35 милиони евра (околу 30 милиони фунти) за услугите на Матеуш Нунеш, но фудбалерот не сака да се пресели во редовите на „чеканите“ и ќе чека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фиорентина ги осигура услугите на централниот дефанзивец, Никола Миленковиќ, продолжувајќи го неговиот договор до јуни 2027 година. Српскиот стопер беше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 193 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одличен старт на Арсенал во Премиер лигата, „топчиите“ го совладаа Кристал палас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: