210 милиони евра нови инвестиции преку ИПАРД програмата

3 копии

Во Општина Теарце започна изградбата на минисистем за наводнување, со кој 330 хектари обработливо земјиште, кое е во сопственост на 150 локални земјоделци, ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Со грант од 150.000 евра ќе се подобруваат условите за водоснабдување во Охрид. Тоа го содржи договорот на Општина Охрид и Центарот за меѓународна соработка и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mногу е важно да се аплицира со квалитетни проекти кои имаат затворена финансиска конструкција за потоа да може да се овозможи успешна имплементација и да се ...
| | веќе видена | слични

Секретаријатот за европски прашања и Амбасадата на Словенија денеска во Клубот на пратеници организираат информативен настан за отворениот повик за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 404 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

210 милиони евра нови инвестиции преку ИПАРД програмата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: