Спасовски повика на свесност и одговорност во протестите


Осум полицајци и еден инспектор биле суспендирани зашто одбиле да се вратат на работа откако им завршила смената од 12 часа. Тие, како што објави ТВ Алфа, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека ние јадеме конзерви тие од кабинетот на министерот Оливер Спасовски и власта кркаат топла зготвена храна, со десерт, сок и апетисани, реагира денеска ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска преку „Фејсбук“ апелира на одговорно однесување и на мирен и достоинствен протест. – Почитувани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Почитувани граѓани, доколку сакате да го изразите своето демократско право на јавен собир (протест) апелирам истото да го сторите на достоинствен и мирен ...
| | веќе видена | слични

„Министре Спасовски, МВР не е лична -ТВОЈА сопственост. МВР и припадниците се на народот, сервис на граѓаните. Престанете со злоупотребата на полицијата!’ – му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР ќе ги преземе сите мерки за да обезбеди безбедност на пратениците и на законодавниот дом, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го поздрави демократскиот дух на протестите од последните неколку дена и одговори дека утре не очекува да биде ...
| | веќе видена | слични

„Протести ќе има и утре, но со нов временски распоред. Македонската опозиција повика на протести напладне, во време кога Собранието ќе го разгледува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 233 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Украинските власти очекуваат дека руските сили ќе почнат да се повлекуваат од окупираните територии. Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика на ...
сите 100 | | | веќе видена

Според информацијата објавена на порталот Фокус.мк, полициски службеници од полициска станица Неготино денеска дошле на домашна адреса на новинарката Вики ...
сите 228 | | | веќе видена

Американските медиуми пишуваат дека Трамп постојано се повикувал на амандманот да не одговара на прашања по однос истрагата што се води против неговата ...
сите 96 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 132 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Бројот на палестинските жртви во конфликтот што избувна во петокот минатата недела меѓу Израел и Исламски џихад во Појасот Газа денеска се зголеми на 48, ...
сите 230 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 505 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски повика на свесност и одговорност во протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: