Полицијата спречи меѓуетнички инцидент на протестите против францускиот предлог


Попладнево за малку е избегнат поголем инцидент откако групата демонстранти против францускиот предлог беше нападнатa со камења од правец на плоштадот ...
| | веќе видена | слични

Протестите пак против предлогот продолжија и вечерва,а кога демонстрантите маршираа на рута од Владата до МНР, беше видлиово засилено полициско присуство кај ...
| | веќе видена | слични

Бројни полициски сили денеска се распоредени на паркинг просторот кај споменикот на Скендер Бег во Скопје, кои ќе го обезбедуваат овој простор додека минуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утрово на српската телевизија Прва, објаснувајќи за протестите кои се случуваат во Скопје во изминатава недела, ...
| | веќе видена | слични

Идентификувавме пет лица кои се вработени во МВР, од инцидентот што се случи во Скопје на протестите, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев објави статус на Фејсбук, откако беа изречени притвори за неколку лица поради инцидентите во претходните денови на протестот ...
| | веќе видена | слични

С.Р е едно од лицата кои вчера ги штитеа оние кои пукаа во воздух и вперуваа пиштол во демонстрантите кај споменикот „Скендербег“. Имено ова лице како што ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Димитар Апасиев објави фотографии на својот фејсбук профил од неколку вооружени лица кои беа учесници во инцидентот кај плоштадот Скендер бег. ...
| | веќе видена | слични

Вчера се случи голем инцидент кога демонстрантите против францускиот предлог беа нападнати од група луѓе кај плоштадот „Скендербег“. Кон демонстрантите летаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата спречи меѓуетнички инцидент на протестите против францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: