Д-р Јелисавета Георгиева Јовевска, именувана од Владата на РСМ за национален координатор за медијација

На 54-тата седница на Владата на Република Северна Македонија, потпретседателот на Стопанската комора на Северна Македонија и претседател на Асоцијацијата за ...
| | веќе видена | слични

Кога една компанија во своето работење применува принципи како човечност, заедништво и емпатија, работата се претвора во вистинско задоволство, а годините ...
| | веќе видена | слични

 Позитивните промени, кои секој сака да ги види во своето опкружување, започнуваат во самите нас. Поединците го придвижуваат напредокот, а нивните акции ...
| | веќе видена | слични

Дури 71, 7% од младите никогаш не учествувале во волонтерска активност, а 52% од нив велат дека сигурно не би волонтирале некогаш понатаму. 75 % никогаш не ...
| | веќе видена | слични

Два проценти од младите би се отселиле од Општина Центар, веројатно би се отселиле 14 проценти, додека, 60 проценти веројатно не, а 15 проценти никогаш не би ...
| | веќе видена | слични

Само 25 отсто од интервјуираните институции изјавиле дека понекогаш ги консултираат граѓаните преку механизмите за е-учество при донесување на одлука. Ова се ...
| | веќе видена | слични

Дигиталното младинско учество (е-учество) им овозможува на младите луѓе да станат активни граѓани на локално и европско ниво. Но, позитивните ефекти од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започна втората фаза на проектот „Зајакнување на општинските совети“ преку кој во наредните пет години ќе се реализираат низа активности за поттикнување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Data Masters е консултантска IT компанија со 100% македонски капитал, чија приказна е започната преку желбата на нејзините основачи ...
| | веќе видена | слични

Вториот јавен повик за доделување грантови за развој на социјалните услуги на локално ниво ќе биде презентиран денеска во Домот на хуманитарни организации ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Јелисавета Георгиева Јовевска, именувана од Владата на РСМ за национален координатор за медијација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: