Поставени шатори, граѓаните вечерва остануваат пред Влада (ФОТО)


Вечерашниот протест под мотото „Ултиматум – Не благодарам!“ се враќа на старата маршрута: Од собирното место пред Владата, покрај плоштадот „Скендербег“ до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Го кријат протоколот затоа што со него се распродава Македонија. Полицијата пишува пријави против граѓани кои блокираат раскрсници. Владата врши предавство, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заврши протестот на кој денеска, по осми пат, граѓаните побараа отфрлање на францускиот предлог за деблокирање на почетокот на пристапните преговори на земјава ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје вчера беше одржан осмиот последователен протест против францускиот предлог, кој би овозможил да се крене ветото на Бугарија за почеток на пристапните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со транспаренти „Ултиматиум, не благодарам“ и „Сепак, ние ќе победиме“, учесниците на протестот и денес излегоа на улица.Се пееја македонски песни, се вееја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, кој, меѓу другото, спречува споделување на доверливи информации на лица кои не ...
сите 157 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
сите 160 | | | веќе видена

Мултимилионската инвестиција и електричниот автомобил „E-Go“ кој ќе се произведува во ТИРЗ во Тетово е нашиот влог за идните генерации, објави денеска ...
сите 122 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 417 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Рускиот дипломат Михаил Улјанов ги повика Обединетите нации да интервенираат за да се осигура безбедноста на украинската нуклеарна централа Запорожјe, која е ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поставени шатори, граѓаните вечерва остануваат пред Влада (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: