РКЕ денеска му ги одзеде лиценците на БЕГ


4 копии

Потпретседателот и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната собраниска седница за поставување на пратенички прашања постави прашање до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не треба да има предвремени парламентарни избори. Во однос на националните интереси на сите граѓани на Република Северна Македонија, ние во моментов имаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во моментов имаме Влада која што се грижи за националните интереси за достоинството на сите граѓани без разлика на тоа од која етничка, верска и национална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не се прифатливи идеи кои не прават јасна заштита на македонскиот јазик, македонскиот идентитет и не е прифатливо билатерални прашања да бидат вклучени во ...
| | веќе видена | слични

Вие алудирате на јавна расправа, бидејќи ако не доаѓаат членови на одредени комисии, тогаш се работи за јавна расправа. Не би било фер да се изолира поканата ...
| | веќе видена | слични

Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието. Тој на пратениците ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски, кој е и претседател на собраниската Комисија за надворешна политика на денешната седница на Собранието посветена на пратенички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 439 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
сите 174 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ денеска му ги одзеде лиценците на БЕГ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: