Фон Дер Лајен бара Европејците в зима да го намалат греењето за два степени

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската влада изнајмила четири пловечки терминали за течен природен гас, изјави министерот за весникот Зонтаг.„Оваа година веќе се достапни два брода, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот министер за економија Роберт Хабек денеска изјави дека првите два привремени терминали за ЛНГ во земјата, кои треба да придонесат за ставање крај ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за економија Роберт Хабек во саботата уверуваше дека првите два привремени терминали за течен природен гас (LNG) во земјата, кои би ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
9 копии

СВЕТОТ е на работ на турбулентен период поради сè потешкото снабдување со течен гас, предупреди лидерот на британско-холандската компанија „Шел“, Бен ван ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вторникот, на 28 јуни 2022, беше одржан онлајн информативен настан во врска со новиот интерконектор за природен гас што ќе ја поврзува Грција со Македонија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фон Дер Лајен бара Европејците в зима да го намалат греењето за два степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: