Петров: Предлогот го дискутиравме во партијата, откако видовме дека јавноста и опозицијата не го прифаќаат донесовме став


Членот на Извршниот Одбор на СДСМ Андреј Петров, во вечерашното интервју во емисијата 24 Отворено на ТВ 24, одговорајќи на прашањето дали се разговарало за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на неговиот официјален Фејсбук профил реагираше на обвинувањата на потпретседателот на опозициската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ за одговорност треба да погледне во своите редови и да побара одговорност од Христијан Мицкоски. Токму Мицкоски ги рушеше државните позиции со ...
| | веќе видена | слични

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски реагираше на денешниот Фејсбук-статус на шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи, откако во текот ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски му одговори на министерот за внатрешни работи Бујар Османи, кој го обвини дека шири анти албанска хистерија ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денес на социјалните мрежи излезе со коментар на реакцијата на министерот за надворешни Бујар Османи. - ...
| | веќе видена | слични

Проблемот на актуелната Влада во градењето на еден конзистентен, двонасочен и успешен македонско-бугарски комуникациски дијалог се состои во начинот на кој што ...
| | веќе видена | слични

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 351 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 664 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со драматичен апел кон премиерот Ковачевски во обид да го разубеди да не ја прифаќа таканаречениот Француски предлог. ...
сите 101 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петров: Предлогот го дискутиравме во партијата, откако видовме дека јавноста и опозицијата не го прифаќаат донесовме став

Од:
До кого (е-маил):
Порака: