ВТОР ДЕН ШТРАЈК НА ССМ: Денеска 21 столче пред Владата


5 копии

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
| | веќе видена | слични

„Денес сме пред Собранието на Македонија каде што заседава Комисијата за финансирање и буџет на која ќе се најде точка на дневен ред амандманот на Сојуз на ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија денеска пред Собранието ќе постави столчиња во знак на поддршка на Комисијата за финансирање и буџет за да го изгласаат ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) од денешниот протест пред Собранието најави дека ќе се бара оставка од пратениците кои нема да гласаат за амандманот ...
| | веќе видена | слични

Јавно ќе бараме оставка од тие пратеници кои што ќе дигнат рака за „не“ на работниците во Комисијата за финансирање и буџет. Работникот денеска очекува да го ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот не се откажува од битката за повисоки плати за вработените во јавниот сектор. За утре подготвува 14 столчиња за пратениците од Собранииската ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
сите 162 | | | веќе видена

Инвестицијата на германскиот производител на автомобили на електричен погон „Е-Го“ во технолошко индустриско-развојната зона во Тетово се проценува на околу ...
сите 123 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Зеленски има остра порака до руските војници во врска со нуклеарната централа во Запорожје.Украина конкретно ќе ги ликвидира руските војници кои пукаат во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВТОР ДЕН ШТРАЈК НА ССМ: Денеска 21 столче пред Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: