Исплатени субвенции во износ од 1,3 милијарди денари за 17.000 тутунари за 2021 година


18 копии

Заврши целосната исплата на субвенциите за тутунот од реколтата 2021, а исплатени се вкупно 1.3 милијарди денари на сметки на 17.000 тутунопроизводители , ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ниедна вода не може да ја измие неспособноста на СДСМ во земјоделството каде што направивте пепел и на ниедна ваша лага не верува ниту еден од земјоделците кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цветан Трипуновски, претседател на комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство при ВМРО-ДПМНЕ, реагираше на прес-конференцијата на Гоце Георгиевски ...
| | веќе видена | слични

Гоце Георгиевски, претседател на Комисија за земјоделство на СДСМ, кажа дека Владата предводена од СДСМ исплатила 1,3 милијарди денари субвенции за 17.000 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски ги повика оризопроизводителите да ја искористат мерката за набавка на специјализирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тек е новиот јавен повик преку програмата за рурален развој за 2022 година, мерка 121.5 за поддршка при набавка на специјализирани комбајни за ориз или ...
| | веќе видена | слични

По барање на оризопроизводителите, министерството од минатата година преку програмата за рурален развој започна со нова мерка за поддршка при набавка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исплатени субвенции во износ од 1,3 милијарди денари за 17.000 тутунари за 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: