Петков ги обвини Русите и мафијата за падот на владата


3 копии

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов изјави дека ГЕРБ има лидер избран пред 3 месеци пред софискиот весник Сега на левиот центар. Како што јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични

По оставката што ја поднесе бугарскиот премиер, Кирил Петков, претседателот Румен Радев ги почна консултациите со парламентарните партии за доделување на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Петков остана на власт нешто повеќе од шест месеци и беше соборена со гласање недоверба минатата недела со 124 гласа од ГЕРБ, ДПС, Преродба и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Две партии од бугарската владејачка коалиција не присуствуваа на денешните консултации со претседателот на државата. Промените продолжуваат на премиерот во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„ГЕРБ има лидер избран пред 3 месеци. Се повлеков од парламентот, да не иритирам, предложив кабинет без мое учество. Отсега да им свириш, да оставиш силна ...
| | веќе видена | слични

Денеска се очекува да биде поднесена оставка на бугарската влада предводена од премиерот Кирил Петков, откако минатата недела не успеа да го надмине гласањето ...
| | веќе видена | слични

Неколку минути откако премиерот Кирил Петков официјално поднесе оставка од претседателската функција, најавено е дека консултациите со претседателот ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 248 | | | веќе видена

Република Македонија е жртва на дипломатската непособност и незнаење на оваа влада предводена од СДСМ и ДУИ. Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите ...
сите 340 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 732 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 420 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 96 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел смета дека Унијата во различни периоди плати цена за принципот на едногласност во ...
сите 16 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков ги обвини Русите и мафијата за падот на владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: