ПЕНЗИОНЕРСКА ТЕПАЧКА ВО ПЕШТАНИ! Наместо да уживаат во одморот, се тепале


4 копии
4 копии

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол. -Вчера во 06.35 часот на улица ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 06.35 часот на улица „Генерал Михајло Апостолски“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска (28.06.2022) во 12.45 часот на ул.„Дижонска" во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги и Единицата за интервентна полиција при СВР ...
| | веќе видена | слични

Нема повредени во пукање во Арачиново, автомобил изгорел во Чаир, скопјанец со пиштол се заканувал на полицајци во Карпош…ова се дел од инцидентите кои се ...
| | веќе видена | слични

Поради семејна расправија арачиновец испукал куршуми кон патничко моторно возило „мерцедес“. За среќа, ниту еден од тројца кои се возеле во автомобилот не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На улица „Дижонска” во Скопје, полицијата денеска го лишила од слобода Б.И.(39) од Скопје, кој бил баран по Централна потерница од Казнено-поправната установа ...
| | веќе видена | слични

Приведено е лице кое било барано со централна потерница, осудено на 70 месеци казна затвор, информираат од Министерството за внатрешни работи.„Денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 474 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
сите 174 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНЗИОНЕРСКА ТЕПАЧКА ВО ПЕШТАНИ! Наместо да уживаат во одморот, се тепале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: