Регистрирани се 60 новозаразен со ковид-19, оздравеле 63 пациенти, двајца починати

Во Скопје – 52, Битола, Прилеп, Тетово, Кавадарци, Гостивар, Штип, Гевгелија и Ресен – по 1. Од вкупниот број на позитивни (60), регистрирани се 16 реинфекции. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) предупреди дека „порастот на зараза од подваријантите на омикрон укажува дека тие ќе станат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
18 копии

Досега во Македонија се направени вкупно 2.074.909 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа направени се 777 тестови, а регистрирани се 93 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 52, Охрид – 13, Битола, Кавадарци и Штип – по 4, Прилеп ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за превенција и контрола на болести предупреди дека „зголемувањето на инфекцијата со омикронските субваријанти укажува дека тие ќе станат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани се 60 новозаразен со ковид-19, оздравеле 63 пациенти, двајца починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: