Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со децата ќе се селат од Лондон

Британските медиуми денес ја пренесоа изјавата на експерт од кралското семејство, новинар и автор Нил Шон, кој во својот најнов подкаст рече дека принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско семејство му го честиташе 40 роденден на принцот Вилијам со колаж фотографии од неговите животни пресвртници. На официјалниот „Твитер“ ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам, војводата од Кембриџ, денеска го прославува својот 40 роденден. Роден е во 1982 година во Лондон како најстар син на престолонаследникот Чарлс ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Принцот Вилијам настојува неговиот веќе јавно отфрлен чичко, војводата од Јорк, принцот Ендрју да биде трајно и целосно отстранет од кралскиот живот и ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам ќе наполни 40 години на 21 јуни и треба да одржи заеднички роденден со сопругата Кејт за да го прослави. Претходните планови за роденден на ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, беше обвинета за малтретирање на нејзиниот персонал пред да се пресели во Калифорнија со принцот Хари. Кралицата Елизабета ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс Меган Маркл била обвинета дека ги малтретирала своите вработени пред да се пресели во Калифорнија со принцот Хари. Кралицата Елизабета ...
| | веќе видена | слични

Британскиот принц Вилијам се присети на добротворната работа на неговата покојна мајка, принцезата Дијана, додека опиша како продажбата на списанија во борбата ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, долго време се соочуваше со гласини и обвинувања дека го малтретирала својот персонал пред да се пресели во Калифорнија со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 805 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена

Новинарката Теодора Цветковска со реакција за блокадите низ Скопје. Прашува како да стаса до болница, бремена во деветти месец, а одговор доби лично од ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со децата ќе се селат од Лондон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: