Меган Маркл обвинета дека ги малтретирала вработените, кралицата веднаш наредила истрага

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, долго време се соочуваше со гласини и обвинувања дека го малтретирала својот персонал пред да се пресели во Калифорнија со ...
| | веќе видена | слични

 Меган и Хари, заедно со нивна пријателка, беа на гости кај Опра Винфри, по што почна да се шпекулира дека ќе прават уште едно интервју. Иако неодамна тие ја ...
| | веќе видена | слични

За разлика од повеќето браќа и сестри во Обединетото Кралство, децата на принцот Вилијам и принцот Хари не го делат истото презиме. Имено, децата на Кејт ...
| | веќе видена | слични

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го добија нивниот прв заеднички портрет. Портретот беше откриен за време на посетата на кралското семејство во округ во градот ...
| | веќе видена | слични

Првиот заеднички портрет на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам беше официјално откриен во четвртокот во музејот „Фицвилијам" на Универзитетот во Кембриџ. За време ...
| | веќе видена | слични

Првиот заеднички портрет на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Милдтон, е изложен во музејот Фицвилијам, на Универзитетот во Кембриџ. ...
| | веќе видена | слични

 Сака да ги фотографира децата, се радува на слатките подароци од нив, а некогаш и таа се чувствува преморено, па дури и гневно како и секоја друга мајка. ...
| | веќе видена | слични

 Со темнозелен фустан што го носеше во 2020 година, Кејт Мидлтон изгледа совршено на првиот официјален насликан портрет со принцот Вилијам. Денес, 23-ти јуни, ...
| | веќе видена | слични

Британските медиуми денес ја пренесоа изјавата на експерт од кралското семејство, новинар и автор Нил Шон, кој во својот најнов подкаст рече дека принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско семејство му го честиташе 40 роденден на принцот Вилијам со колаж фотографии од неговите животни пресвртници. На официјалниот „Твитер“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 488 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 670 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 245 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меган Маркл обвинета дека ги малтретирала вработените, кралицата веднаш наредила истрага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: