Големи штети од невремето во Неготино

2 копии

Големо невреме, проследено со силен ветар и врнежи од град со големина на лешник, повторно го погодија Хрватско Загорје . Nevrijeme u Hrvatskoj ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невреме пропратено со силен ветер и град со големина на лешник вечерва повторно го зафати хрватски Загорје, особено општина Бедековчина. Градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични

Силното невреме проследено со ветар и град го погодило широкото стубичко и бедековчинско подрачје. Голем град паднал во Дубовица во Горна Стубица. Се е ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците од населените места во Општина Лозово поднеле околу 200 барања за штети од трите невремиња на крајот на мај – од силен ветер, од град со големина ...
| | веќе видена | слични

200 барања за штети од невремето на почетокот на јуни се поднесени во општина Лозово. Земјоделците пријавиле штети на лозја, нивни со јачмен и пченица, како и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 71 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големи штети од невремето во Неготино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: