Во општина Лозово поднесени 200 барања за штети од невремето на почетокот на јуни


200 барања за штети од невремето на почетокот на јуни се поднесени во општина Лозово. Земјоделците пријавиле штети на лозја, нивни со јачмен и пченица, како и ...
| | веќе видена | слични

Приносите на пченица и јачмен се задоволителни, но нема да бидат доволни за да се се прехраниме цела година, предупредува првиот човек на Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични

Господине Стојкоски обилните дождови предизвикаа значителни штети кај голем дел од земјоделците. Кои култури се најоштетени и дали веќе направивте проценка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Со изградбата на експресниот пат Штип – Кочани институциите и проектантите не предвиделе премини за земјоделците од околните села преку кои би пристигнале до ...
| | веќе видена | слични

Годинашниот род на житни култури ќе биде добар, но недоволен за да се обезбедат доволни резерви на храна за подолг период, велат од Асоцијацијата на земјоделци ...
| | веќе видена | слични

Зголемени приноси од житни култури може да се очекуваат оваа сезона доколку времето и понатаму остане во овие разумни температурни граници. Поголеми приноси на ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците од населените места во Општина Лозово поднеле околу 200 барања за штети од трите невремиња на крајот на мај – од силен ветер, од град со големина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во општина Лозово поднесени 200 барања за штети од невремето на почетокот на јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: