Фудбалерите на Реал (М) ќе добијат милионска премија за титулите во Шпанија и ЛШ


Секој од играчите на Реал Мадрид ќе добие чисти 1,3 милиони евра како премија за триумфот во Лигата на шампионите и освоената титула во шпанското првенство, ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид ја продолжи доминацијата во фудбалска Европа по четиригодишна пауза, односно стигна до петтата титула во Лигата на шампионите во последните осум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Карим Бензема игра сезона од соништата и прави разлика на теренот речиси на секој натпревар кој го игра за Реал Мадрид и репрезентацијата, па токму поради тоа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалерите на Реал (М) ќе добијат милионска премија за титулите во Шпанија и ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: