Во катакомбите под „Азовстал“ пронајден е камион со тела на 152 украински војници

При проверка на катакомбите под металуршкиот комбинат Азовстал, руските вооружени сили пронајдоа камион со 152 минирани трупови на украински војници, а целта ...
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу соопшти дека поголем дел од самопрогласените Доњецка и Луганска Народна Република е „ослободен“, долж јужниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руските сили ги испратија во Киев телата на некои од убиените украински бранители на Азовстал, челичарницата во Мариупол. Семејствата на загинатите борци велат ...
| | веќе видена | слични

Русите почнаа со враќањето на телата на убиените украински војници во челичарницата Азовстал која стана симбол на украинскиот отпор. Мртвите извадени од ...
| | веќе видена | слични

Руски војници ги вратија во Украина телата на десетици украински војници кои загинаа во челичарницата Азовстал. Според некои светски агенции, телата, наводно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска соопшти дека поголемиот дел од самопрогласените народни републики Доњецк и Луганск, како што наведе, биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во катакомбите под „Азовстал“ пронајден е камион со тела на 152 украински војници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: