Петков не само што ретерирал за ветото за Македонија туку…


Извесен Живко Чакракчиев, студент од Бугарија, во име на бугарските студенти на 17 март до Европскиот парламент испратил петиција за наводната дискриминација ...
| | веќе видена | слични

„Што значи бугарскиот израз ‘Гаранция-Франция’ или ‘француска гаранција’ и зошто токму овој израз е најсоодветен за опис на иницијативата поведена од ...
| | веќе видена | слични

Она што го констатираме од однесувањето на голем број европски политичари е дека тие се во голема мера озрачени од пропагандата на Скопје и речиси не ги земаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 260 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков не само што ретерирал за ветото за Македонија туку…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: