ПЕТ МЕСЕЦИ ПРЕД ОТКУПОТ „Тиквеш“ почна со потпишување договори со лозарите


2 копии

Шеснаесет денари за килограм „вранец” и 12 за „смедеревка”, винарницата „Тиквеш” почна со потпишување договори со лозарите за откуп на грозје. Светозар ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

По соопштението на ВВ „ Тиквеш “„за предложените откупни цени на грозјето за ова реколта, за локалните медиуми со изјава се јави Трајче Кулев, претседател на ...
| | веќе видена | слични

По денешните информации од ВВ „Тиквеш“ за предложените откупни цени на грозјето за ова реколта, Трајче Кулев, претседателот на здружението на лозарите од ...
| | веќе видена | слични

За два до три денари повеќе од лани винарската визба „Тиквеш“ ќе го откупува годинашниот род на грозјето. Тиквеш според најавата од првиот човек на компанијата ...
| | веќе видена | слични

За два до три денари повеќе од лани винарската визба „Тиквеш“ ќе го откупува годинашниот род на грозјето. Оваа информација беше објавена на денешната средба на ...
| | веќе видена | слични

16 денари за килограм вранец и 12 денари за смедеревка. Ова се цените по кои најголемата винарска визба во земјава, кавадаречки Тиквеш, ќе го плаќа грозјето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Работната група на политичките партии за францускиот предлог не се договориле за нова средба, по вчерашната на која ниту еден од партиските претставници не ...
сите 970 | | | веќе видена

Таравари денеска во Студио 10 изјави дека протестите пред приватен хотел или во населба каде повеќето се Албанци е провокација. Хотелот завчера бил демолиран ...
сите 240 | | | веќе видена

-Сакам да ве уверам дека и покрај тоа што има хушкачи и луѓе коишто лиферуваат на дневна основа лажни вести сакајќи да ги манипулираат Македонците нема да ...
сите 276 | | | веќе видена

„СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 195 | | | веќе видена

Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ предлага Македонија да го искористи правото на вето за влез на Финска и Шведска во НАТО со јасно ставање до знаење дека ...
сите 14 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон и се обрати на британската јавност поднесувајќи ја својата оставка.На почетокот на своето обраќање Џонсон им се заблагодари на ...
сите 184 | | | веќе видена

Власта на СДСМ и ДУИ ја силуваат волјата на граѓаните и свесно сценираат инциденти. Еднаш тоа го прават преку уфрлени провокатори на протестите, друг пат преку ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕТ МЕСЕЦИ ПРЕД ОТКУПОТ „Тиквеш“ почна со потпишување договори со лозарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: