Повисоки цени за откуп на грозје годинава


3 копии

Шеснаесет денари за килограм „вранец” и 12 за „смедеревка”, винарницата „Тиквеш” почна со потпишување договори со лозарите за откуп на грозје. Светозар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По соопштението на ВВ „ Тиквеш “„за предложените откупни цени на грозјето за ова реколта, за локалните медиуми со изјава се јави Трајче Кулев, претседател на ...
| | веќе видена | слични

По денешните информации од ВВ „Тиквеш“ за предложените откупни цени на грозјето за ова реколта, Трајче Кулев, претседателот на здружението на лозарите од ...
| | веќе видена | слични

За два до три денари повеќе од лани винарската визба „Тиквеш“ ќе го откупува годинашниот род на грозјето. Тиквеш според најавата од првиот човек на компанијата ...
| | веќе видена | слични

За два до три денари повеќе од лани винарската визба „Тиквеш“ ќе го откупува годинашниот род на грозјето. Оваа информација беше објавена на денешната средба на ...
| | веќе видена | слични

16 денари за килограм вранец и 12 денари за смедеревка. Ова се цените по кои најголемата винарска визба во земјава, кавадаречки Тиквеш, ќе го плаќа грозјето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 587 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 409 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 774 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повисоки цени за откуп на грозје годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: