НБА Топ 5: Голден Стејт ја грабна победата, но Дончиќ го има потегот на денот


Голден Стејт Вориорс го совлада Далас Маверикс во петтиот меч од оваа серија и со вкупни 4-1 обезбеди место во финалето на НБА лигата. „Воините“ покажаа, ...
| | веќе видена | слични

Победата на Бостон селтикс во првиот меч од големото финале во НБА лигата, придонесе ситуацијата околу квотите за нов првак на најсилната кошаркарска лига на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Голден Стејт Вориорс не ја искористи предноста на домашниот терен и загуби од Бостон Селтикс со 120-108 во првата средба од финалето на НБА лигата. ...
| | веќе видена | слични

Започна големото финале во НБА лигата и тоа со победа на Бостон Селтикс над Голден Стејт Вориорс од 120-108. Селтикс одиграа пеколна четврта четвртина и дојдоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Екипата на Бостон го доби првиот дуел против Голден Стејт во големото финале на НБА плајофот. „Селтиски“ на гостувањето во Сан Франциско со голем пресврт во ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово стартуваше финалната серија во НБА лигата, а првата победа ја однесоа кошаркарите на Бостон Селтикс кои како гости славеа над Голден Стејт Вориорс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Проф. д-р Никола ЖЕЖОВ Објавениот записник на македонскиот дел од мешовитата бугарско- македонска историска комисија аргументирано ги потврди сомнежите на ...
сите 241 | | | веќе видена

РЕК „Битола“ и РЕК „Осломеј“ произведоа за приближно 40 проценти повеќе електрична енергија во првите седум месеци од годинава во споредба со истиот период ...
сите 205 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 169 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 242 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА Топ 5: Голден Стејт ја грабна победата, но Дончиќ го има потегот на денот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: