Дали пченицата е новото „оружје“ на Путин?

3 копии

Прво беше пандемијата. Тогаш започна војната меѓу Русија и Украина. Две големи глобални кризи по ред на крајот би можеле да доведат до трајни промени во ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Европската унија остро го осудија „уништувањето и незаконското присвојување“ на украинското земјоделско производство од страна на Русија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Русија ги отфрли обвинувањата дека нејзината интервенција над Украина претставува сериозна закана за глобалната безбедност на храната, а наместо тоа ги ...
| | веќе видена | слични

Оневозможен во најголем дел со увоз на пченица преку Црното Море поради руската инвазија на Украина, Египет, еден од најголемите увозници на жито во светот, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 473 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 143 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали пченицата е новото „оружје“ на Путин?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: