Пендаровски: Како да го задржиме евроентузијазмот кај граѓаните кога 17 години чекаме влез во ЕУ?

Ако веруваме дека сме заедница на народи со заеднички вредности, тогаш мора да прифатиме дека секој може да се оддели. Да дадеме уште еден пример од регионот ...
| | веќе видена | слични

Богоев се осврна на актуелните случувања во Европа и во регионот, низ призма на земја кандидат за членство која ги има исполнето сите критериуми за почеток на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев учествува на годинешниот Глобален совет, конференција на IUSY (Интернационална унија на социјалистички и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грција ќе продолжи со активната поддршка за европската интеграција на Северна Македонија и ангажманот за формалниот почеток на пристапните преговори со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

И покрај сиот вложен труд во воспоставувањето на добрососедски односи и почитување на основните принципи на меѓународното право и поредок, Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Западен Балкан треба да се интегрира во ЕУ и процесите треба да се забрзаат. Земјите- кандидатки треба да ги направат неопходните реформи за приближување до ...
| | веќе видена | слични

Свесни сме дека во моментов сме насред глобална криза од неодамнешните предизвици на главните аспекти во секојдневниот живот, меѓутоа, и на тоа дека постојат ...
| | веќе видена | слични

Над 150 учесници, претставници на граѓанските организации, институции и претставници на заштитените подрачја, учесници на Меѓународната конференција Паркови ...
| | веќе видена | слични

Поддршката на граѓаните на Западен Балкан за членство во Европската унија за прв пат по осум години бележи пад од два проценти, додека регионалната соработка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Како да го задржиме евроентузијазмот кај граѓаните кога 17 години чекаме влез во ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: