ОГРОМЕН ЈАЗ МЕЃУ ПЕНЗИИТЕ Најниските пензии се 150 евра, а највисоките 1.000 евра

Точно 3.031 пензионер во државава земаат најнискa пензија во висина од 10.276 денари. Станува збор за пензионери кои правото да заминат во пензија го оствариле ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Согласно објавените податоци од Народната Банка, Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ го анализираше бројот и вредноста на реализирани онлајн ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Време зa читање: 3 минути Согласно објавените податоци од Народната Банка на Република Северна Македонија, Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Над осум илјади трансакции во базата на Регистарот на цени и закупнини биле регистрирани во првиот квартал годинава, од кои 5.919 продажби на недвижности и ...
| | веќе видена | слични

Македонците лани реализирале вкупно 14,2 милиони онлајн трансакции со вкупна вредност од 420,7 милиони евра, а од овој износ, 318,9 милиони евра се реализирани ...
| | веќе видена | слични

Цената на новите становите експлодира, и не е тоа заради војната во Украина и скапото железо, цените експлодираа уште пред година-две па сега просечен стан во ...
| | веќе видена | слични

Во услови на криза, прво од пандемијата, а потоа и од руско-украинската војна, најбрзо страдаат проекциите за капиталните инвестиции, а тоа значи помал ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Членот на Управниот одбор и директор на Финансии на Алкалоид АД Скопје, Виктор Стојчевски, кој во третиот месец од 2022 година се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 1015 | | | веќе видена

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 471 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОГРОМЕН ЈАЗ МЕЃУ ПЕНЗИИТЕ Најниските пензии се 150 евра, а највисоките 1.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: