Руската војска ги интензивира операциите во Северодоњецк


„Целта на оваа криминална политика не е само киднапирање на луѓе, туку и да се натераат оние кои се депортирани да заборават на Украина и да не можат да се ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот новинар Владислав Угољни од Доњецк тврди дека Украина и нејзиното раководство се во целосен хаос. Според новинарот, украинското општество се ...
| | веќе видена | слични

Рускиот врховен командант во Украина наводно не е виден две неделни и можеби повеќе не е одговорен за инвазијата, тврдат службеници. Генералот Александар ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 395 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 147 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 302 | | | веќе видена

Утрово во 01.02 часот во СВР Битола е пријавено дека на крстосницата од ул.„Солунска“ и ул.„Никола Тесла“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската војска ги интензивира операциите во Северодоњецк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: