Северна Кореја петти ден по ред има повеќе од 200.000 новоинфицирани со коронавирус

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот мегалополис Шангај објави во неделата дека ќе ги укине „неразумните“ ограничувања воведени поради Covid-19, додека главниот град Пекинг отвори делови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
6 копии

Кинеското Министерство за здравство денеска соопшти дека во северноисточната провинција Џилин што се граничи со Северна Кореја се регистрирани локални ...
| | веќе видена | слични

Локално пренесување на инфекции со Ковид од непознато потекло е забележано во пограничните области во североисточната кинеска провинција Џилин, која дели долга ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах изјави дека владата планира да ги укине епидемиолошките правила во текот на летото, според кои на патниците за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта да прифати покачување на платите во јавниот сектор, пари има, нека престанат со крадење, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Велат СДСМ и ДУИ да поддржат зголемување на ...
сите 466 | | | веќе видена

Јазикот, историските прашања надвор од рамката и одредувањето кога да се направат уставните измени се клучните македонски црвени линии, кои ќе одредат дали е ...
сите 633 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Бугарското Национално собрание по неколку часовна расправа го изгласа предлогот за прифаќање на францускиот предлог со дополнетите услови, со 170 гласа за, 37 ...
сите 665 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 199 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 193 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата 24 Отворено на телевизија 24, вели дека ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Кореја петти ден по ред има повеќе од 200.000 новоинфицирани со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: