Последниот поздрав на Вангелис, композиторот на музиката на „Blade Runner“ и „Chariots of Fire“


Вангелис, грчкиот композитор и музичар, чии дела донесоа огромна драма во филмските саундтракови, вклучувајќи ги „Blade Runner“ и „Chariots of Fire“, почина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 238 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Снимките што ги објави американската компанија „Планет лебс“ покажуваат голема површина на изгорена земја. Главната писта се чини недопрена, но најмалку осум ...
сите 109 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 244 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија најавата за реформа на даночниот систем во услови на повеќеслојна криза ја цени за несоодветна на состојбите во ...
сите 153 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државна институција набавила автомобил со кожен волан, шест звучници и металик боја од парите за справување со пандемијата на коронавирус, покажува извештајот ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последниот поздрав на Вангелис, композиторот на музиката на „Blade Runner“ и „Chariots of Fire“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: