Пукање во Сингелиќ, едно лице повредено

3 копии
3 копии

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионален пат Скопје – Тетово меѓу „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 20.30 часот во СВР Скопје се случила на регионалниот пат Скопје – Тетово.Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 444 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 346 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 141 | | | веќе видена

Како изгледа македонската позиција во однос на евроинтеграциите гледано однадвор, во трински брифинг разговаравме со Кристијан Фидановски, докторанд по ...
сите 812 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање во Сингелиќ, едно лице повредено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: