ВМРО-ДПМНЕ најави голем протест на 18-ти јуни, СДСМ вели дека тоа покажува дека опозицијата има внатрешен проблем


Предвремемни избори нема да има, протестот на 18 јуни само ги открива внатрепартиските проблеми во ВМРО-ДПМНЕ, а пратениците на опозицијата да почнат со работа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Собранието има две блокади, едната активна блокада којашто ја прават пратениците од опозицијата блокирајќи ги сите штетни закони предложени од пратениците ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери за најавениот протест на опозицијата закажан за 18 јуни денеска изјави дека секој има право да протестира, дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
| | веќе видена | слични

,,Целосна блокада на Собранието е радикален чекор и чекор кој единствено е оправдан после голема политичка криза“.Левица целосно застанува зад блокадите и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавна покана и до БЕСА и до сите опозиционери, и до сите граѓани да се приклучат на протестот на 18-ти јуни. Затоа што тој нема да биде протест на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

„Талат Џафери се однесуваше така бидејќи ние зедовме 37 пријави за промена на Дневниот ред. Замислете со 37 јавувања на пратеници целосно беа излезени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1060 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Народот се одлучи за промени, над 70.000 граѓани на улица ја делигитимираа власта, ќе има целосна блокада доколку нема договор за избори ова лето, изјави на ...
сите 235 | | | веќе видена

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат предвид критериумите за приклучување на Европската Унија, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 410 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 289 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ најави голем протест на 18-ти јуни, СДСМ вели дека тоа покажува дека опозицијата има внатрешен проблем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: