Крмов за Лидер: Левица ги поддржува сите обиди за рушење на оваа нелегитимна, ненародна и криминална власт!


,,Целосна блокада на Собранието е радикален чекор и чекор кој единствено е оправдан после голема политичка криза“.Левица целосно застанува зад блокадите и ...
| | веќе видена | слични

Евентуалното вето во јуни дефинитивно ќе ја приближува Македонија кон предвремени парламентарни избори. Од исходот на европскиот совет наредниот месец ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливера Трајковска, легендата на македонското ток шоу новинарство го коментираше вчерашното интервју во министерот Фатмир Бесими и економските прилики во ...
| | веќе видена | слични

Дали седнале во СДСМ па размислиле. Зошто Мицкоски сега би станал премиер од мандат на кој што не би знаел што да му прави? Една година претседателски избори, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот собраниски спикер Тито Петковски за Канал 5 вели дека затворањето на вратите во домот кој треба да е симбол на парламентарната демократија за да се ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието се случува еден организиран хаос кој што е добро режиран од страна на претседатетелот на Собранието во соработка со парламентарното мнозинство но ...
| | веќе видена | слични

Нови искри доцна вечерва во македонското Собрание. Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ се скараа со собранискиот спикер Талат Џафери. Погледнете дел од напнатата ситуација:
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 266 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крмов за Лидер: Левица ги поддржува сите обиди за рушење на оваа нелегитимна, ненародна и криминална власт!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: