ВИДЕО | Насов: Фотоволтаиците се многу корисни, интерес имаат и граѓаните и државата


Актуелната економска и енергетска криза во светот и кај уште повеќе го наметна прашањето за изнаоѓање и алтернативни и обновливи извори на енергија и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 9 минути Европската унија се соочува со дилема што се случува еднаш во животот: како да ја намали својата тешка и скапа зависност од руската ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Гугл“ отворила нов кампус во Калифорнија кој го има најголемиот геотермален систем за ладење и греење во Северна Америка. Компанијата проценува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Земјите-членки на Европската унија ќе треба да ги пополнат своите резерви на гас до најмалку 80% капацитет до ноември за да се ...
| | веќе видена | слични

Додека Европа зависноста од руските енергенси ќе ја намалува со инвестиции во обновливи извори на енергија, Македонија се враќа на употреба на старите извори, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Притисокот врз Европа да обезбеди алтернативно снабдување со гас се зголеми денеска, бидејќи Москва воведе санкции за европските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да ...
сите 519 | | | веќе видена

Ковачевски и Османи трајно ги нарушија македонските позиции, и ја ставија државата во ризик од хибридни напади, за кој не кажуваат од што се состои, велат од ...
сите 345 | | | веќе видена

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 399 | | | веќе видена

Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
сите 611 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Насов: Фотоволтаиците се многу корисни, интерес имаат и граѓаните и државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: