Отворена најголемата соларна електрана во Австрија (ФОТО)


2 копии

Економско-енергетската состојба во земјава не чини, и за жал ќе биде и уште полошо, зашто од есен не очекува уште едно поскапување на струјата, кое ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Минимум 10 проценти ќе поскапи струјата само по вина на општините кои направиле злоупотреба на законот и користеле поефтина струја за домаќинства за улично ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ и лично оваа влада предводена од СДСМ, изминативе неколку години ја креираше најголемата енергетска криза во Република Македонија. И нормално од СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Христијан Мицкоски преку невешти оправдувања призна дека дел од општините раководени од ВМРО-ДПМНЕ направиле злоупотреба, формирајќи јавни претпријатија преку ...
| | веќе видена | слични

Има една народна, малку звучи вулгарно, но добро ги отсликува секојдневните соопштенија на владејачкиот СДСМ за „криминалот што го прави опозицијата“. ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање за тоа како тој гледа на она што вчера го објави првиот регулатор во врска со општините кои формирале јавни претпријатија и преку нив ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата од 1 јули од најмалку 10 отсто ќе биде поради недомаќинското работење на власта. Причините да не се бараат во општините, како што ...
| | веќе видена | слични

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавува средба за формирање став, по објавата на претседателот на Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 251 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворена најголемата соларна електрана во Австрија (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: