Ѓоковиќ: Многу сум привилегиран што постигнав толку многу победи

Барем 1.000 победи во кариерата досега забележаа Конорс, Федерер, Лендл, Надал и Ѓоковиќ ТЕНИС Српскиот тенис ас Новак Ѓоковиќ, со победата во полуфиналето на ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот светски тенисер Новак Џоковиќ денеска, го прославува својот 35 роденден, а во Париз се подготвува за стартот на гренслемот Ролан Гарос. „Три плус ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ загуби неколку важни спонзори и милиони евра поради својот став за вакцинацијата против Ковид 19, но во цел турбулентен период, имаше и такви ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ од најмали нозе е предодреден да биде тенисер. Тој на свои четири години веќе тренирал тенис, покажувал уште тогаш дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ: Многу сум привилегиран што постигнав толку многу победи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: