Приведен Велешанец, се сомничи за 4 „тешки кражби“ меѓу кои и во детска градинка

На 12.05.2022 во Полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.Д (42) од Велес поради постоење основано сомнение дека ноќта помегу 09 и 10.05.2022 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
11 копии
3 копии
2 копии

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа на граничниот премин „Табановце“, полициски службеници го привеле Н.Н.(42) од Република Грција. Од МВР информираа дека тој се однесувал агресивно и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 65 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен Велешанец, се сомничи за 4 „тешки кражби“ меѓу кои и во детска градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: