ПО РАНЦИТЕ ПАДНА И ЌОТЕК: Уапсени тројца британски војници кои синоќа дивееле и кршеле во кафуле во Неготино, а нападнале и полицаец


Тројца британски државјани, кои се учесници во воената вежба која деновиве се одвива на армискиот полигон Криволак, Неготино, синоќа ги вознемирија граѓаните ...
| | веќе видена | слични

На 27.05.2022 во 23.10 часот во СВР Охрид приведен е М.Р.(23) од Охрид. Тој претходно, на бул.„Туристичка“ во Охрид, кога забележал полициски службеници, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии
4 копии

На Граничниот премин Деве Баир, за излез од државата вчера била приведена Н.Ј.С.К.(19) од Р.Бугарија, затоа што по извршена пасошка контрола било констатирано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 267 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 308 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 62 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 192 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 244 | | | веќе видена

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПО РАНЦИТЕ ПАДНА И ЌОТЕК: Уапсени тројца британски војници кои синоќа дивееле и кршеле во кафуле во Неготино, а нападнале и полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: