Столтенберг: НАТО треба да размислува за долгорочно присуство во Југоисточна Европа


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска во романскиот црноморски град Констанца изјави дека присуството на американските сили во Романија ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Русија „да престане да се подготвува за војна“ и да бара дипломатско решение за кризата што ја создаде на границата со Украина, повика денеска генералниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека Украина нема да одговори на провокациите во источниот регион Донбас и дека ќе се обиде да ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на САД Камала Харис денеска во Минхен ќе се сретне со претседателот на Украина Володимир Зеленски. Се очекува Харис да ја предупреди Русија ...
| | веќе видена | слични

Западот мора да покаже голема солидарност ако сака да го убеди рускиот претседател Владимир Путин да не ја нападне Украина, порача британскиот премиер Борис ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека испратил писмо до рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во кое понуди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 260 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: НАТО треба да размислува за долгорочно присуство во Југоисточна Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: