Блинкен: Руската инвазија врз Украина е можна во секој момент

Министерството за надворешни работи информира дека преку амбасадата на Македонија во Киев, досега мапираше околу 100 наши државјани во Украина. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

САД денеска соопштија дека ја преместуваат својата амбасада од Киев во западниот украински град Лавов, наведувајќи го како причина „драматичното забрзување“ на ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави ја затвораат амбасадата во Киев, јавува Ројтерс. Оние дипломати кои останале ќе се преместат во Лавов, украински град на западот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД ја затвораат својата амбасада во Украина и преостанатиот дипломатски персонал во земјата ќе го преселат во западниот град Лавов поради драматичното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД ја затвораат американската амбасада во Киев и привремено преместуваат мал број преостанати дипломатски персонал во Лавов, град во западна Украина, поради ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави ја затвораат својата амбасада во Киев и, според американскиот државен секретар Е нтони Блинкен , преместуваат мал број од преостанатиот ...
| | веќе видена | слични

Срспкото Министерство за надворешни работи им препорача на граѓаните на Република Србија кои моментално престојуваат во Украина да ја разгледаат можноста за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блинкен: Руската инвазија врз Украина е можна во секој момент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: