Генерали инвестментс: Податоците од јануари од американскиот пазар на труд беа позитивно изненадувачки

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Мерките и политиките коишто ги спроведе Народната банка (НБ) за време на пандемијата придонесоа за ублажување на ударот врз економијата, а потоа помогнаа и во ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза и геополитичките тензии и годинава ја прават непредвидлива деловната клима. Сепак Народната банка со внимание ги следи движењата надвор и ...
| | веќе видена | слични

Прекините во снабдувањето однесоа дел од економскиот раст на еврозоната минатата година и може да продолжат во 2023 година поради пандемијата, што претставува ...
| | веќе видена | слични

Народната банка води соодветна олабавена монетарна политика бидејќи инфлацијата е, пред сѐ, глобален феномен. Во согласност со глобалните трендови, повисоката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прес конференцијата на Даниела Колева е крајно потценувачка за наставниците и безочна лага, или тотално незнаење. Во однос на покачувањето на платите на ...
сите 507 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило ...
сите 787 | | | веќе видена

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
сите 267 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 182 | | | веќе видена

Покрај членовите на таканаречената „огнена група“, незадоволство од министрите на ДУИ изрази и градоначалникот на Кичево од редовите на оваа партија, Фатмир ...
сите 208 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Горниот дом на рускиот Парламент гласаше четирите украински региони да станат дел од Русија, придвижувајќи го процесот што беше осуден од Украина и нејзините ...
сите 508 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали инвестментс: Податоците од јануари од американскиот пазар на труд беа позитивно изненадувачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: