Захариева вели дека Македонија треба да се реформира

5 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари работна средба со амбасадорот на Република Албанија во ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање како македонската држава ќе реагира на големобугарската пропаганда што ја шири Софија преку телевизискиот канал БНТ4, а за што денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, во однос на тоа како коментира одредени изјави на членови на Заедничката историската комисија со Бугарија, како и во однос на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бугарската страна се држи до целосна примена на Договорот за добрососедство и соработка од 2017 година, како и почитувањето на правата на Бугарите во ...
| | веќе видена | слични

Присуството на премиерот Димитар Ковачевски на пуштањето во употреба на единствениот број за итни случаи 112, новинарите го искористија за низа прашања ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски не ги коментираше изјавите на Драги Ѓоргиев за тоа дека Бугарите не биле фашисти , туку посочи дека е отворен преговарачки процес ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска, во одговор на новинарско прашање, во врска со изјавата на првиот човек на историската комисија, Драги Ѓоргиев дали се ...
| | веќе видена | слични

Бугарија ќе продолжи да го поддржува „легитимното барање Бугарите во Македонија да бидат вклучени еднакво со сите останати народи, во нејзиниот Устав”, вели ...
| | веќе видена | слични

Бугарската министерка за надворешни работи Теодора Генчовска во интервју за „Радио Бугарија“ изјави дека земјата ќе продолжи да го поддржува легитимното барање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
сите 253 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захариева вели дека Македонија треба да се реформира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: