Ако Македонија ја победи Романија ќе игра против Чешка

Добро познатиот новинар на „Скај Италија“, Фабио Кареса, е песимист околу шансите на италијанската репрезентација во мартовските баражи за Светско првенство, и ...
| | веќе видена | слични

Паузата која што ќе биде повеќе од шест недели за време на одржувањето на Светското првенство во Катар, претставува голем проблем за најсилните европски лиги и ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Челзи, Хаким Зијеш повеќе нема да добива повик за репрезентацијата на Мароко додека таму е селектор Вахид Халилхоџиќ. Причината поради која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 84 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 187 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако Македонија ја победи Романија ќе игра против Чешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: