Макрон и Путин се согласиле за деескалација на состојбата околу Украина


Ова го соопшти Елисејската палата по состанокот на двајцата претседатели „претседателот Путин не изрази никаква офанзивна намера. Тој јасно кажа дека не бара ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека разговорите се единствениот начин за решавање на украинско-рускиот конфликт, јави дописничката на МИА од Тирана. – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот претседател Илир Мета го прими украинскиот амбасадор во Тирана, Володимир Шкуров со кого разговарале главно за ситуацијата околу Украина. – ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски стравува дека американската администрација можеби намерно ја предимензионира наводната закана од руска инвазија врз ...
| | веќе видена | слични

Кремљ објави дека германскиот канцелар Олаф Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари, една недела по Макрон, во контекст на тензиите меѓу Русија и Западот околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Датумот е договорен. Г-дин Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари. Овие ќе бидат важни билатерални разговори“, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 333 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер, Кирил Петков, во видеообраќање го повика претседателот на државата, Румен Радев, да го свика Консултативниот совет за национална безбедност ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон и Путин се согласиле за деескалација на состојбата околу Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: