Време: Еве каква прогноза најави УХМР за викендов

7 копии

Охрид, 4. февруари 2022 (ИНПРЕС) – После една недела езерското ниво покачено за еден сантиметар, но и понатаму е далеку од февруарскиот просек. Според ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од УХМР, за време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Температурите ќе бидат повисоки, освен во вторник ...
| | веќе видена | слични
13 копии
5 копии

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец. Температурите ќе ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

Највисока снежна покривка од 50 сантиметри утрово има во Маврово, на Попова Шапка е 38, а во Крушево 30 сантиметри. Најниска темпертаура од -8 степени, пак, е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за надворешни работи Бујар Османи како дел од најавената широка консултација која започна веднаш да се ...
сите 401 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Еве каква прогноза најави УХМР за викендов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: